1. HRL JUG - 3. KOLO: HRVATSKI DRAGOVOLJAC 29:27 METKOVIĆ-MEHANIKA

Ponovno "dječji" termin, ponovno izostanci, ali u subotu smo u Omišu došli do fantastične pobjede protiv protivnika koji se na ljeto pojačao s nekim odličnim imenima.

Utakmica je tekla izjednačeno sve dok se gosti iz Metkovića, nakon nekoliko nespretnosti domaćina, nisu odvojili na tri pogotka razlike. U tvrdom dvoboju, jedan i drugi napad morali su ići "na glavu" da bi došli do golova. Od otprilike 20-e minute, prednost Metkovćana počela se topiti i poboljšanom igrom "crnih", poluvrijeme je završilo 14:12.
Na početku drugog poluvremena , gosti su dva puta uhvatili priključak, ali oko 40-e minute, domaći se sastav ponovno odvojio na dva pogotka prednosti i od tada se igralo gol za gol. U 58. minuti, "Dragovoljac" je došao i do trećeg gola prednosti, no gosti su i dalje mogli doći do preokreta, ali da se to ne bi dogodilo, pobrinuo se opet raspoloženi Stipe Maleničić, koji je utakmicu s nekoliko obranjenih zicera zapečatio obranjenim sedmercem u posljednjim sekundama.
Ponovno je kapetan, Mislav Plazibat, vodio kapetanski sa 7 pogodaka, čime drži priključak na vrhu ljestvice strijelaca, a uz njega najefikasniji su bili strijelac posljednjeg gola, Hrvoje Jakelić, i Matej Pocrnja, obojica s 5 komada.
Ovom pobjedom smjestili smo se visoko na tablici, a da tako ostane, morat ćemo se pobrinuti u Rijeci protiv "Kozale". Nakon toga čekaju nas dva domaćinstva protiv momčadi RK "Gospić" i RK "Senj".
Utakmici je prisustovalo oko 50 najvjernijih navijača, a vjerujemo da će ova pobjeda potaknuti još više takvih na Ribnjak.