1. HRL JUG - 8. KOLO: RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 24:24 RK RUDAR ADRIA OIL

Napeta i čvrsta utakmica igrala se jučer pred dosad u sezoni najviše gledatelja na Ribnjaku. Nakon što smo u zadnjem kolu uspjeli postići preokret protiv Buzeta, ovoga puta malo je nedostajalo.

Otvaranje utakmice bilo je bolje za vratare, nego za igrače. U 10. minuti rezultat je bio 3:4, ali od tada do kraja poluvremena, oba napada uspjeli su biti efikasniji. Više se to odnosi na goste iz Labina, koji su u 27. minuti stekli prednost od 3 pogotka, ali uz dva pogotka domaćina i jednog gostiju, na poluvrijeme se otišlo s rezultatom - 11:13.
Na početku drugog poluvremena "Rudari" su povećali svoje vodstvo na 4 pogotka razlike i uspjeli su ga održavati do 40. minute, od kada je "Hrvatski dragovoljac" počeo još jedan lov na preokret. Unatoč dobroj formi Mateja Glavaša, na poluvremenu je došlo do promjene na vratima, a to je urodilo plodom. Stipe Maleničić još jednom je dao svoj doprinos povratku u utakmicu, pa su od 51. do 56. "Crni" prešli u željeno vodstvo. Ipak, do kraja utakmice, Labinjani su uspjeli postići tri, a Dugoraćani dva gola, pa je naposlijetku došlo do podjele bodova.
Najbolji pojedinci s naše strane bili su kapetan, Mislav Plazibat, s 11 pogodaka i Hrvoje Jakelić sa 6, i tako su se smjestili na drugo i treće mjesto na ljestvici najboljih strijelaca lige. Kapetan je u ovom trenutku najbolji izvođač sedmeraca (zabio je 23).
Ovog tjedna čekaju nas dvije utakmice. U srijedu, u sklopu četvrtfinala kupa regije jug igramo protiv "Trogira". Gosti su premijerligaši, a to je jasan znak da će se raditi o teškoj utakmici. Za vikend putujemo u Zadar, gdje nas čeka borba za ostanak pri samom vrhu lige, što bi bio senzacionalan uspjeh.