1.HRL: Pobjedili mlade Preložane

Split, mala dvorana SC Gripe, 27.02.2011.
1.HRL, 15.kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK PRELOG 34:29(20:18)
Ajme koja utakmica! Idealna za iznervirat se. Ka po običaju malo kasnim na Gripe. Vodimo već 2:1. Bacam oko na protivnika.. Oli su došli sa juniorima? - pitam Čaru iza koji se uživio u ulogu Ede Pezzija. Reportira pola tribina i to u svih 16, upozorava na taktičke zamisli, komentira, bodri, navija.. Pomislim, moga san ostat i doma za makinjom odradit pola onog što kasnim, kako naši igraju prvo poluvrijeme. Moga san komodno na mobitel slušat Čarin prijenos uživo. Manje bi se iživcira! Protivnik je mlad, za glavu niži i desetak kila u prosjeku lakši, što oće reć da su na tabanićima brži od neposlovično brzih, a danas i ozljedama desetkovanih Dugoratskih dragovoljaca. Skoro ih je više na tribinama nego na domaćem parketu Gripa, oba Mira, jedan Žuti kojeg ovaj put nije tribalo smirivat, a bila je tu i prava krema dugoratskih ljubitelja rukometa ...

Pobjedili Prelogovu mladost

Piše: Mladen Banović

RKHD - Prelog

Sporom i neangažiranom igrom u obrani Dragovoljci dozvoljavaju hitrim Preložanima da iskažu sav svoj mladenački pucački potencijal izvana ili umijeće dobrog "mješanja" domaće obrane i pogotke s crte, nakon brzih prodora ili ulaza s krila.

Mlitavo u obrani, a u napadu 1,2,3,4,izgubljeni u dubokoj zoni gostiju. Igra bez lopte kod nekih me podsjećala na moj radijus kretanja za kišnog dana. Ni golmanima nije išlo dobro pa je trener Plazibat u prvom dijelu na golu izredao svu trojicu. Sipa je skinuo dva ili tri baluna, mladi Bušić nešto također. Pred kraj su se Dugoraćani malo trgli, izjednačili, postigli par lakših pogodaka i na odmor otišli s dva gola prednosti.  Umjesto orahovca na šanku naručujem kavu da se više probudim iz ovog lošeg sna...

U nastavku je proradio golman Previšić, skupio je pravi naramak obrana, skinio nekoliko mrtvih zicera, a domaći su krenuli odmah bolje što se vidjelo i na rezultatu. No u obrani to još uvijek nije bilo to. Tek su zadnjih petnaest minuta Dragovoljci odigrali bolje i čvršće u obrani, ili su gosti malo pali, pa je prednost domaćina ubrzo otišla na +5.

Igrom su se svidjeli mladi Štrljić, Kamber, borbeni Vuković, Frane "leteći i uvijek ozljeđeni medvjedić", u drugom dijelu odlični Previšić. Stečenu prednost dugoratski rukometaši nisu više ispustili. Teška pobjeda protiv naizgled golobrade, ali i vrlo naderene mladosti u momčadi Preloga, kojima zamjeramo samo nekoliko grubih prekršaja, od kojih su barem još dva bila za crveni karton. Sreća, Ljigo nam je preživija Kreševo.

Na kraju je sve ispalo dobro, osvojeni su novi bodovi protiv direktnog konkurenta u donjem dijelu tablice lige, istina teže nego je to vaš lutajući reporter očekivao, i eto novog poticaja za iduće treninge i utakmice. Joško, dobri duh kluba, napokon je mogao odahnuti i zaboraviti na nervozu, Armando je na kraju pobra pljesak cile dvorane, a mi smo krenuli put putujem kući na uobičajeni ritual poslije utakmice - brzogriz u Tončice i bevandu ili pivo u Arsena. Pobjedu uvijek treba proslaviti.