1.HRL: Zaslužena pobjeda Umaga

Gradska dvorana Stella maris, 19.02.2011. Gledatelja :400.
1.HRL, 15.kolo
RK UMAG - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 32:30(16:15)
U prošlom kolu obe momčadi su  postigli pobjede nad svojim  gostujućim suparnicima,od kojih je svaka  pobjeda  imala svoje posebnu vrijednost. Umažani su pobijedili jednog direktnog suparnika iz donjeg dijela tablice, što je u redovima  momčadi iz Labina, izazvalo promjenu trenera,t ako da umjesto Gmaza  ponovno je preuzeo Datos. Hrv.Dragovoljac  u nadahnutoj igri predvođeni vratarom Previšić (17) i  strijelcem Stipić(12) su pobijedili Senj, jednu od  vodećih momčadi gornjeg dijela tablice.
U takvom ozračju dočekana je  ova utakmica XV kola u Umagu. Istina da su gosti nastupili bez Plazibata,Ðonlića i Šolića, ali to se nije primjećivalo u  prvom dijelu ove  zanimljive i uzbudljive prvenstvene utakmice...

Domaća momčad  u drugoj prilici je povela sa 1:0,a gosti su izjednačili na 1:1.Otada pa do kraja prvoga poluvremena  domaća momčad je diktirala igru,bez obzira na  budnu pratnju nad  domaćim liderom Matošević.Žuti(Umag) vodili su u 13 navrata,a  plavi(gosti) su vodili samo sa 4:5 i 7:8,ali zato je bilo 11 neriješinih rezultata u  toku prvih 30 minuta.Gosti su prikazali brzu  kombinatornu i tehnički dotjeranu igru,sa posebnim naglaskom na  Stipčić i Perića.

ZASLUŽENA
RK Umag

Očekivala se je takva igra i u nastavku.Gosti izjednačuju na 16.16,a nakon toga domaći vratar Milinković ima  seriju od 10 obrana.Umag pravi razliku od  plus 4 ,gosti pokušavaju  na razne načine ali bez uspjeha i  raspoložena domaća momčad  održava razliku.U 45 minuti rezultat je 25.20.Ritam igre diktira  Umag i  u 53 minuti utakmica je odlučena kada su žuti postavili razliku  od  sedam zgoditaka razlike,što je ujedno odlučilo utakmicu kod rezultata 30.23.U posljednjih sedam minuta  igre uslijed promjena preostalih domaćih igrača,što od povreda i umora,borbeni gosti  imaju  završnicu od 2:7 i tako smanjuju  konačni rezultat na  minimalnu  pobjedu domaće momčadi od 32:30.U momčadi Umaga uz graditeljsku  ulogu  Petrića,nadopunjavali su preostali raspoloženi suigrači Čosić,Buvinić,Stapar,Krajinović i Ibrahimbegović.Stožerni  igrač gostiju Kamber,imao je povremene  bljeskove u  snažnom pivotu Pleić i realizatoru Galiot,ali to nije bilo dovoljno za iznenaditi  raspoloženu domaću momčad iz Umaga.

RK UMAG
Mitrović,Srpak,Šestan,Čosić 6,Božić,Ipša,Petrić 5,Matošević 2,Sinčić 1,Milinković(14+2),Jerec,Buvinić 5(1),Stapar 6,Gorenac,Krajinović 4,Ibrahimbegović 3.
Trener:Saša Ilić.

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC
Previšić(5+0),Kamber 5, M.Perić 3,Jakelić,F.Pleić 5,Klarić 2,Galiot 7,L.H.Perić,I.Pleić 4,matić,Bušić(2+0),Stipičić 4,Štrljić,Čizmić(2+09.
Trener:Ante Plazibat.

Sedmerci:Umag 1(1),HRV.Dragovoljac 3(1).
Isključenja:Umag 6 minute i HRV.Dragovoljac 4 minute.

Suci:Veljko Kordić i Hrvoje Mitrović(Zagreb)
Nadzornik:Dubravko Konjuh(Rijeka)

Tijek rezultata:
1:0, 1:1, 3:1, 4:2, 4:4, 4:5, 5:5, 6:6, 7:7, 7:8, 8:8, 9:9, 11:9, 11:11, 13:11, 13:13, 14:14, 15:15, 16:15, 16:16, 20:16, 20:18, 23:18, 23:19, 23:20, 25:20, 26:21, 26.22, 27:22, 27:13, 30:23, 30:25, 31:25, 31:26, 32.26, 32:30.