2.HRL-jug: Dobra igra i poraz za kraj polusezone

Iz arhiveMetković, 6.12.2008. Sportska dvorana Metković
2.HRL-jug, 11. kolo
RK METKOVIĆ 2 - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 25:23(12:9)
Dobar domaćin, zadnja utakmica u sezoni i 3 sata putovanja.To je sve bilo natrpano u glavama dragovoljaca. Krenuli smo ujutro u 8:30, odmarali se uz ugodnu vožnju i stigli u Metković oko 11. Pa ajmo vidit šta je bilo na utakmici...

Metković se pojavio u mladom sastavu bez ijednog iskusnog igrača. No, to je bilo krivo procijenjeno. Metkovčani su se pokazali kao solidna ekipa, jako brza i fizički dobro pripremljena. Pokazuju to od 1. minute. Ali, jako začuđeni dragovoljci ne odustaju već odgovaraju  na njihovu dobru igru. U prvom poluvremenu su bolji Metkovćani. Pobjegnu na 2 gola razlike, mi izjednačimo, a oni opet na +2. I tako cijelu utakmicu. Svejedno, borbe je bilo, a to je najlijepše za vidit. Sa strane dragovoljaca „poznati pozdrav“ se čuo čak 4 puta u 60 minuta. Na kraju prvog poluvremena domaćini odlaze sa +3.

2. poluvrijeme je bilo puno borbenije.U 50-oj minuti je bilo 21:22. Tad smo pomisli da je to to odnosno da smo nadomak pobjedi. Onda je uslijedio pad koncentracije, ozljeda dotad odličnog Bibe, nekoliko promašenih zicera, što mladi metkovci kažnjavaju brzim kontrama i opet odlaze na +3 tj. ponovilo se ono što se ponavlja cijelu utakmicu. Na kraju je rezultat 25:23 na stranu domaćina.

iz arhive

Probudio se naš uspavani Antonio Ivanišević i zabio 6, veoma bitnih, golova! A tu je i Pivac, koji je nakon „zimskog sna“ zabio 4 gola, a i Bušić je bio odličan na golu.
Iako smo izgubili, još jednom se pokazalo da kad se borimo,  možemo pobijediti i najtežeg protivnika. U subotu nam je nedostajalo samo malo koncentracije u završnici. Da smo i mi pobijedili nebi bilo nezasluženo, a ovako nam ostaje samo čestitati domaćinu i publici koja je po završetku susreta obje ekipe ispratila pljeskom.