2.HRL-jug: Na Hvaru sunčano

Jelsa, Sportska dvorana Pelinje, 27.02.2010. 14:00
II.HRL.–Jug, XIII.kolo
RK JELSA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 27:30(11:12)
Nakon što je gotovo cijeli prošli tjedan kiša nemilice padala, u subotu nam se konačno i nebo smilovalo, pa nam je poslalo ugodne zrake Sunca da nas isprate na poduži put do prekrasne Jelse na najsunčanijem otoku u Hrvatskoj, na Hvaru. Iako nas je ispratila i nezahvalna uloga favorita, znali smo da neće biti nimalo lako i jednostavno uspješno riješiti još jedno gostovanje. Dapače, očekivali smo tvrdu i do zadnje minute borbenu utakmicu i da ćemo morati uložiti 100% napora da uzmemo dragocjene bodove koji nas dogodine vode u prvu ligu! Očekivanja su se i ispunila...

Utakmicu smo otvorili, u najmanju ruku rečeno, nezainteresirano i mlako. Možda smo još osječali nekakve nelagodne posljedice zbog dugoga puta trajektom, pa autobusom, a onda još i pješice, no to nije nikakvo opravdanje. Zabiti prvi gol u 7. minuti i to još iz sedmerca i dopustiti motiviranom domaćinu da ti se prvo odlijepi na 4:0, pa onda 6:2, nema nikakva alibija. Boriti se treba od prve sekunde susreta ako želiš biti najbolji! Iako bi svaki malobolji pratitelj rukometnih utakmica u tom trenutku pozvao time-out i pokušao razbuditi ekipu, naš trener je odustao od takve taktike. Pustio nas je da nam dođe u pamet što se događa i da nam voda dopre do grla ne bi li se nekako razbudili. I, uspjelo je!

Malo, pomalo sustizali smo srčane i borene domaćine. Predvodili su nas Galiot i M. Perić u napadu, a u obrani su svi davali sve od sebe. Ubrzo je semafor pokazivao 8:10 za ekipu Dragovoljca i upalilo se zvono za uzbunu kod ekipe Jelšana. No ni tada pozvani time-out im nije umnogome pomogao. Uspijeli su zaostatak samo smanjiti na podnošljivih 11:12 na poluvremenu i sebi produžili nadu da nas ipak mogu iznenaditi.
Ali nada nije dugo trajala.

Odmah na startu drugog poluvremena napravili smo mini-seriju od 2:5 i odlijepili se na 13:17. Time smo još više demoralizirali domaću ekipu, a sebi priuštili toliko potrebnu mirnoću i sigurnost za nastavak još uvijek neizvjesne utakmice. No, ipak to nije bio i „fatalni udarac“. Trebalo se još podosta pomučiti do kraja susreta. Jer 20 minuta je i previše vremena u rukometu. A pogotovo kad vodiš sa samo +4 razlike. Ipak smo izdržali do kraja. Istina, bilo je i oscilacija u našoj igri do kraja utakmice, ali da je naša pobjeda ikako došla u pitanje, to se nije dogodilo ni u jednom trenutku. Pa ni onda kad je ekipa Jelse došla na samo gol zaostaka i do rezultata 20:21! Tada smo ostali najmirniji i hladnokrvno opet otišli na +4 i rezultat 24:28. Tako da je u preostalih 5 minuta ostalo obaviti samo formalnost i privesti utakmicu mirno kraju. Tako i bi...pobjeda od 27:30!

Na kraju ne smijem zaboraviti istaći par bitnih stvari! Prvo, iako je dugo bio ozljeđen i praktički je samostalno trenirao cijele pripreme, Marko Perić se ovom utakmicom vratio na stare staze i vjerojatno i sam sebi pokazao da je ozljeda stvar prošlosti. Zabiti 13 golova nikada nije lako, pogotovo ako si još i polovično spreman! Drugo, nakon 8 ligaških utakmica koje je morao odmarati zbog nezgodne ozljede ramena, vratio se i Frane Pleić. Doduše, kod njega će trebati još nešto vremena da se do kraja opusti i oslobodi straha od nove ozljede, ali za pohvalu je bilo par njegovih poteza i asistencija, te borba u obrani, tako da mogu reći da nam se vratila još jedna važna karika u lovu na titulu prvaka! I, treće, svoj seniorski debi upisao je i mladi Dino Banović! Par minuta da malo osjeti kako je to igrati ozbiljnu utakmicu u drugoligaškom društvu. Njegovo vrijeme tek dolazi!
Sve u svemu, lijep i ugodan subotnji dan na otoku Hvaru. Na redu je Opuzen kod kuće...mislim, u Splitu u Maloj dvorani za vikend.