2.HRL-jug: Šesta pobjeda „kod kuće“

Split, 30.11.2008. Mala dvorana S.C. „Gripe“
2.HRL–jug , 10.kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK KNIN 95  27: 24(18:8)
Najteže je dobiti utakmicu u kojoj su već svi unaprijed upisali nove bodove. To vam dođe kao neko nepisano pravilo. A pogotovo nama, Dragovoljcima! No, sve u svemu, da smo imali nekakvih problema s protivnicima, i nismo. Puno je bliže istini reći da smo, u biti, igrali protiv samih sebe. Ipak, i tu smo bili dovoljno uspiješni. Dojam će se ubrzo zaboraviti, pamtit će se nova pobjeda i novi bodovi. To je, ionako, najbitnije...

Tekst: Jere Ivanišević
Fotografije: "DUO RA" (Ranka & Rake)

Iako smo na zagrijavanju bili malo neozbiljni, takav odnos nismo prenijeli i u utakmicu. Zapeli smo iz petnih žila te uz granitnu obranu i brzu kontru i polukontru gradili prednost tijekom prvog poluvremena. Bilo je neki početničkih, nepotrebnih pogrešaka, ali ne u tolikoj mjeri da bi to imalo kakvog utjecaja na ishod i rezultat. Malo pomalo, kako je vrijeme prvog dijela utakmice otcjecalo, bili smo sve uvjeljiviji i sigurniji. Na kraju poluvremena konačno je bilo okruglih +10:  18:8!

Ali, u drugom poluvremenu suprotna slika. Pošto smo na samom njegovom startu ostvarili i najveću prednost u ovom susretu od 11 razlike - 19:8 - , trener je napravio par promjena u našem sastavu pruživši priliku mlađima. No, umijesto da daju sve od sebe i barem održe tu veliku prednost, dozvoljavaju sebi opuštenost i nonšalanciju, tako da nam je igra sve manje ličila na nešto, a sve više na ništa. Takav nam se pristup, ipak, nije osvetio, ali nije bilo u redu prema 50-ak ljudi što nas je došlo gledati, ali ni prema nama ostalima. Ali, kako ono kažu, parafraziraju: „Pobjedi se ne gleda u zube!“

U našem sastavu koplje ispred svih bio je Marko Perić, neumoljiv iz sedmeraca i ubojit iz kontre! U prvom su ga poluvremenu pratili Toni Tokić i moja malenkost, Jere Ivanišević, dok je tu ulogu u drugom dijelu preuzeo Frane Pleić koji se usto i prilično ispromašivao ovaj susret.
Kninski Perić bio je Mario Gubeljić, ali bez pomoći ostalih suigrača nije mogao sam protiv sviju! Iako je jedno vrijeme vratar Mrčela bio poprilično dobar, a bio se probudio i Mario Škegro. No, sve u svemu, nedovoljno za više od poraza.