BUDI TOVAR

hd labin

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK MLADI RUDAR  34:21 (14:9). Ovu subotu, točno u podne, pred 500 vatrenih gledatelja odigran je rukometni susret između Hrvatskog Dragovoljca i ekipe Mladog Rudara iz Labina. Ekipa Mladog Rudara je došla po dva boda i priključak vrhu tablice, a Dragovoljac je gostoljubivo dočekao goste.. i torpedirao ih svih 60 minuta utakmice. Prvo poluvrijeme Dragovoljac otvara žestokom obranom i ubojitom realizacijom te u prvom dijelu bježi Labinjanima i po pet golova razlike. Nakon time-out gosti dolaze na jedan gol zaostatka (7-6), te tada Dragovoljac ubacuje u sedmu brzinu i "tuče" po Rudarima iz svih oružja da bi konačni rezultat prvog poluvremena bio 14:9 za Dragovoljac. Drugo poluvrijeme Dragovoljca je bio praznik za domaće navijače, a horor za gostujuću obranu koja je primila čak 20 golova. Rudari su pokušali raznim kombinacijama u obrani i napadu parirat domaćinu, ali za sve to Dragovoljac je imao još bolja rješenja. Krajem drugog poluvremena trener Dragovoljca Frane Pleić uvodi na parket mlađe igrače koji su odlično iskoristili svoju priliku te uspješno priveli utakmicu s konačnim rezultatom 34:21 za Hrvatski Dragovoljac. Najbolji igrač utakmice je bio Matej Jakeljić s deset pogodaka, a koliko je Dragovoljac bio raspucan svjedoči i pogodak golmana Maleničića svom kolegi Brajnoviću iz Labina preko cijelog terena. Također zahvaljujemo se vjernoj publici koja je u velikom broju došla na spektakl u ne baš popularnom terminu. Nakon raspleta 17. kola 1.HRL jug, Dragovoljac zauzima deveto mjesto s 14 osvojenih bodova, te se nakon serije odličnih rezultata u ovoj godini odvojio od zone ispadanja, a i rezultati s drugih utakmica su išli k tome u prilog. Dragovoljac pod vodstvom Marka Galiota i Frane Pleića igra atraktivan i borben rukomet te je odrađen veliki dio posla za opstanak u 1. HRL – jug, a atmosferi i navijačima na omiškom Ribnjaku zavide i mnogo veći klubovi.