Dragovoljac u polufinalu županijskog kupa

Pretkolo županijskog kupa
RK KRILNIK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 26:29
1.kolo županijskog kupa
RK VRGORAC - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 28:37
U samo 4 dana (16. i 19.10.2006.) ekipa Hrvatskog Dragovoljca odigrala je 2 kup utakmice, ostvarila 2 pobjede te se plasirala u polufinale županijskog kupa. Ždrijeb je ovoga puta išao na ruku dugoraćanima jer im je dodijelio dvije trećeligaške ekipe, RK Krilnik (pretkolo), te RK Vrgorac (1. kolo), ali se znalo da to nisu ekipe za podcjenjivanje te da će se trebati dobro oznojiti za pozitivan rezultat...

Utakmica pretkola protiv novopečenog trećeligaša Krilnika igrala se u nedjelju u 20 h u SC Gripe. Obje ekipe su počele utakmicu jako u obrani i nervozno u napadu tako da je u 14. minuti na semaforu stajao rezultat 2:3 (neki bi pomislili da se igra mali nogomet, a ne rukomet). Nakon toga gosti iz Dugog Rata prelaze u vodstvo koje se u nekoliko navrata povećava i do 7 razlike. Poluvrijeme završava rezultatom(9:13).

U drugom poluvremenu Dragovoljci su uspjeli kontrolirati svoje vodstvo te mirno utakmicu privesti kraju rezultatom (26:29). Kod domaćina najviše su se istakli Jozić s 8, te Bašić i Božinović sa 6 pogodaka. U gostujućoj ekipi najefikasniji su bili Stipičić sa 7, te ex-igrači Krilnika Kamber i Vuković sa po 5 pogodaka, u obrani su se istakli Pleić i Pavić dok je na vratima standardno dobro branio Jole.

U srijedu popodne ekipa Dragovoljca je krenula na vruće gostovanje u Vrgorac na utakmicu 1. kola županijskog kupa. Igrače je dočekala prepuna dvorana te luda atmosfera kojom su Vrgorčani pokušali pomoći svojoj ekipi da ostvare što bolji rezultat. To nije sputalo Dugoraćane da u utakmicu uđu maksimalno ozbiljno. Odmah su stvorili razliku od 4-5 pogodaka koju su održavali sve do pred kraj poluvremena kada malo popuštaju te domaćini dolaze na samo 3 pogotka zaostatka(13:16).

Tu razliku su domaćini uspjeli zadržati sve do rezultata(19:22) kada gosti iz Dugog Rata ubacuju u veću brzinu te sa 5 uzastopnih pogodaka rješavaju pitanje pobjednika. Završilo je rezultatom (28:37). Veseli činjenica da su se svi igrači dragovoljca osim vratara upisali u strijelce. Najefikasniji su bili Stipičić sa 9 te trio Pleić-Vuković-Kamber sa po 5 pogodaka. Također treba istaknuti da su debitanti, Brzović (2 pogotka) i Rakuljić (3) odigrali vrlo dobru premijernu utakmicu. Dobru partiju Dugoraćani su malo pokvarili s 2 crvena kartona( Kamber-3. isključenje, Brzović-izravni crveni zbog „grubog“ prekršaja), ostaje dojam da je moglo i bez toga. Najveći teret kod domaćina su ponijeli Barać s 11, te Vištica s 8 pogodaka.

iz arhive...RKHD - Krilnik

U polufinalu ekipa Dragovoljca igra protiv RK Solina. Nadamo se da će se utakmica odigrati na Streljani pred punim tribinama koje će pomoći dugoraćanima da ostvare što bolji rezultat protiv vrlo jakog protivnika, prošlogodišnjeg prvoligaša Solina.