Drama u Trogiru: Ivanišević je ku_a_ za nas!

ekipa Dugi RatDugoratski rukometaši na pijesku opet su zastali u četvrtfinalu. Nakon Zagreb Opena i na drugom ovogodišnjem turniru rukometa na pijesku - Trogir Open 2005, dugoraćani okupljeni u ekipi "Dugi Rat" su ispali već u četvrtfinalu i to opet nakon izvođenja penala. Opet!

Ti nesretni penali! Goran (a ne Jole kako ste pretpostavili, a?) Ivanišević iz naslova ovog članka parao nam je godinama živce, svi se sjećamo onih nezaboravnih Wimbledonskih mečeva, no ove drame s penalima koje svojim članovima kluba i malobrojnim ali vjernim navijačima priređuju dugoratski loptači na pijesku, skoro su prevazišli Goranove razbijene rekete, pičkaranje sucima i ostale kerefeke asa s Firula. Jer kako drukčije opisati ludilo u izvođenju penala u srazu s domaćom kipom "Trogira" (dugoraćani su dobili prvo poluvrijeme, a Trogirani drugo) kada je nakon pet udaraca zahvaljujući odličnim golmanima rezultatski skor bio poravnat, pa se pristupilo dodatnom izvođenju penala.

Dr. ZeleČak četvorica(!) igrača Dugog Rata nisu uspjela realizirati penal koji bi dugoraćane odveo u polufinale! Drama, prava drama! I nevjerica. Ivanu ispada balun iz ruku, golman nas spašava, Zele falije, trogiranin zapinje za crtu, Stjepko nije ni blizu Sandi Dubravčić, Marin strišaje gredu, gledalište se hvata za glavu, te naposljetku Dragi brani golman Trogira... Drama! Tragedija! Kalvarija! Ajme šta mi dugoraćani možemo od utakmice načinit! Ma Ivanišević je kua za nas!

Na turiru u Trogiru se natjecala i još jedna ekipa iz Dugog Rata - Bijela Čokolada sastavljena od kadeta RK Hrvatski Dragovoljac. Čokoladnima je ovo prva sezona na Touru, a svoja natjecanje na ovom Trogirskom turniru su završili već u petak nakon dva poraza od ekipa iskusnih pješčara.

Trogir open bio je drugi turnir ovosezonskog rukometa na pijesku. Čokoladni su opet ispali u prvom krugu uz malo sportske nesreće, dok su za one malo starije u četvrtfinalu opet kobni bili penali.

Čokoladnima je pripala čast da otvore Trogir open. Pojačani  Tokićem i Lažetom dobivaju 1. set protiv iskusne i mnogo starije ekipe White Boys-a, dok su  2. set izgubili zlatnim golom prvenstveno svojom krivnjom (e da je 'ko ima skočit za oni zlatni balun) i mnogim pogrešnim sudačkim odlukama. Na penalima čokoladni gube svu koncentraciju te prepuštaju protivnicima prvu pobjedu na turniru. No pobjedničko slavlje nije dugo trajalo jer su White boys-i  kasnije diskvalificiranini iz natjecanja zbog grubog nesportskog ponašanja tako da se ta čokoladna utakmica poništila, te se otvorila prilika da se pobjedom nad ekipom Bezimenih čokoladni plasiraju u četvrtfinale te na taj način zaslade turnir.

Drugi dan za čokoladne je opet bio koban zlatni gol u 1.setu, dok je u drugom ekipa Bezimenih s lakoćom utakmicu privela kraju. U ove dvije utakmice posebno treba istaknuti dugoraćkog "Fritza" vratara Stipu Tokića koji je imao mnoštvo lijepih i atraktivnih obrana.  Treću utakmicu čokoladni su igrali protiv favorita cijelog natjecanja- momčadi Popescu. Nakon prve dvije utakmice na kojima nije prisustvovao, protiv Popescua se vratio trener i ikona bijele čokolade- Lepi gagy. Vjerovalo se da bi on mogao napraviti čudo protiv jedne od najboljih ekipa. 1.set su odigrali u malom strahu te sa puno respekta prema protivniku , pa je ekipa Popescu bez ikakvih problema rastopila čokoladu, dok je u 2. setu utakmica cijelo vrijeme bila u egalu, ali iskusniji Zagrepčani pobjeđuju u samome finišu. U toj utakmici mladi momci iz Dugog Rata su pokazali da znaju igrati vrlo atraktivan, lepršav i lijep rukomet.
Za mlađe je turnir bio završen, ali se vidi veliki pomak u igri iz turnira u turnir.

Tako je to bilo s mlađom dugoraćkom ekipom. A sada na scenu stupa starija ekipa. To je uvik priča za sebe. Prva utakmica je bila već u petak protiv dobro nam znane ekipe RK Adriachem iz Kaštela. Iako je na kraju rezultat bio 2:0 za Dugi Rat, utakmica je u oba poluvremena bila vrlo neizvjesna do samog kraja. Dugoraćani su bili prisebniji u završnicama te na taj način upisali prvu pobjedu u skupini. Budući da ekipa Wild boysa nije pristupila natjecanju, ekipa Dugog Rata je u subotu u rasporedu imala samo jednu utakmicu protiv ekipe Škembe. Ta utakmica je odlučivala o prvom mjestu u skupini, a to je ujedno značilo izbjegavanje četvrtfinalnog dvoboja protiv prvog favorita turnira, ekipe Rašljara. U toj utakmici dugoraćani su se poigrali s protivnicima te oduševili vjerne navijače brojnim atraktivnim golovima i potezima. U toj utakmici posebno  se istaknuo vratar Božić, inače novo ime u ekipi Dugi Rat koji je sjajnim obranama, ali i golovima prikupio mnoge simpatije na tribinama.
Nakon što su se prošetali kroz skupinu, svi su nestrpljivo očekivali četvrtfinalni dvoboj protiv ekipe Trogira (Je'l te baca) te se nadali da će ekipa Dugog Rata ući u borbu za medalje. Ali, sve ostalo je za antologiju...(vidi gore)...

TrešnjaA to ostalo moglo bi se i ovako opisati... Lopte lete, pijesak frca na sve strane, znoj kaplje s čela, tresu se grudi, guze i mreže, publika je frenetična, a sučeve zviždaljke svako malo zvukom lome zrak.

To je mjesto za mlade, tamo želite provoditi ljetne dane. Rukometni je to turnir na pijesku za cure i momke "Trogir open", u organizaciji Hrvatskog rukometnog saveza. Iako su momci igrali puno bolji i agresivniji rukomet, publike je mnogo više bilo na ženskim utakmicama jer je većina igračica svojim izgledom mamila uzdaheeee ...

Slike govore više od riječi, u ovom slučaju i mnogo više... Mi, pak, moramo čestitati ekipama koje su osvojile turnir, curama iz "Trešnje" i momcima iz "Rašljara". Vidimo se u Topuskom na prvenstvu Hrvatske!

18,00 40 FINALE M Popescu - Rašljari 1:2

Prema članku 10. i 11. Propozicija natjecanja ekipa White Boys je diskvalificirana sa turnira Trogir open 2005. zbog vrlo grubog nesportskog ponašanja njihovog člana gospodina Darka Čavke.
Gospodin Darko Čavka se suspendira do okončanja stegovnog postupka koji će provesti povjerenstvo za natjecanje.

Ekipa Wite Boys, Čudo Neviđeno i Samo Žestoke nisu sudjelovale na turniru iako su uredno podnijele prijavu za sudjelovanje. Molimo ekipe da otkaz sudjelovanja najave najmanje 48 sati prije početka natjecanja.

Osvajači turnira Trogir open 2005 u muškoj konkurenciji je ekipa KRNP Rašljari, a u ženskoj konkurenciji ekipa Trešnja Kluba Čestitamo pobjednicima turnira.

Najbolja četvorka turnira u:

muškoj konkurenciji    ženskoj konkurenciji

1. Darko Buličić - Jel Te Baca   1. Lidija Radovanić - Trešnja Klub
 2. Ivo Nedić  - KRNP Rašljari  2. Tihana Sobota - Trešnja Klub
 3. Matija Černetić - KRNP Rašljari  3. Marija Pejčić - Trešnja Klub
 4. Luka Pejčić - Popescu   4. Rozana Brkan - Pašike

Čestitamo svim igračima i igračicama koji su izabrani u najbolje četvorke turnira Trogir open 2005.