Dudaš "čudotvorac" u Zadru

Dudaš u akciji...Zadar, 12.11.2005.
2.HRL-jug, 8.kolo
RK ZADAR EVA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC (13:17) 24:34

Na gostovanje u Zadar se krenulo kombinirano preko Kaštel Starog. Razlog, trebalo je ukrcati trojicu kadeta (Ćoko, F.Pleić, Tokić) bez kojih se ne bi moglo, a trebali su odigrat i 1.HKRL.
Pogled na ekipu domaćina i nije dao pokazat da je to ekipa sastavljena od kadeta, kako se je očekivalo. Fizički su dominirali gostima...

Utakmica je počela onako kako "Dragovoljac" i počinje, gol za gol. Šta je vrijeme odmicalo, pokazalo se da će se dugoraćani i moć nosit sa snažnijim domaćinima. Sve propuste obrane gostiju nadoknađivao je čudesnim obranama S.Dudaš. Braneći "zicere", penale i ono šta je morao obranit, doveo je goste do vodstva u prvom poluvremenu. Tom vodstvu su pridonili još i navedena trojica kadeta (kao da prije i nisu igrali utakmicu) u napadu, Vojnović svojin "frnjokama" ispod ruke (ka da je zaboravija dat gol iz skoka), Stipičić zabijajući šta sa krila, šta sa beka i obrana starijih, iskusnijih (Čulić, Budimir, Ćurlin).

Drugo poluvrijeme smo se svi pribojavali poznate "žute minute" i njenog trajanja, a dragovoljci, poznati po tome, nisu je ni ovaj put preskočili. Prepustili su domaćinima da stignu na samo gol zaostatka (20:21). Srećom šta je Ćurlin pogotkom prekinuo "žutu minutu". Opet se razbranio Dudaš, Ćoko je razigravao bekove i postigao gol sa srednjeg onako kako on zna, Tokić zabio bombu, umorni Čulić i Budimir su nosili obranu kao da su tek počeli igrat. Pobjeda više nije dolazila u pitanje. Krajnji rezultat (24:34) i ne pokazuje da je utakmica bila zanimljiva i teška, tako da su bodovi još vrjedniji za goste.

Pohvalu zaslužuju i sudački par Perdić – Ujaković vodeći utakmicu sigurno i neprimjetno, šta mogu samo dobri suci.