HRVATSKI KUP: HRVATSKI DRAGOVOLJAC-TROGIR I 1. HRL JUG - 9. KOLO: ZADAR-HRVATSKI DRAGOVOLJAC

Protekli tjedan po efikasnosti je sigurno naš najlošiji tjedan sezone. Prvo smo u srijedu na Ribnjaku dočekali suparnike iz Trogira u kupu, a u nedjelju smo išli u goste "Zadru".

Ako se može izabrati boljeg između dva poraza, onda bi to bio onaj protiv "Trogira", kojeg smo igrali u sklopu četvrtfinala kupa regije jug. Gosti su premijerligaši, tako da su bili favoriti ovog susreta.
Utakmica je počela relativno mirno, uz rezultat 4:3 u 10. minuti. Kasnije se u prvom dijelu malo podigao tempo, ali praktički se i dalje igralo "gol za gol", pa je razlika od jednog pogotka prednosti samo varirala s jedne na drugu momčad. Rezultat na poluvremenu je bio 15:16.
Drugi dio nešto su bolje otvorili gosti, koji su uspjeli prvi na utakmici doći do prednosti od 2 pogotka i bili bolji protivnik prvih desetak minuta, da bi "Hrvatski dragovoljac" u sljedećih deset minuta odgovorio preokretom. U 50. minuti semafor je pokazivao 24:23 i uslijedila je napeta završnica. U konačnici je došlo do izražaja iskustvo igrača MRK "Trogir", koji su mini serijom od 4:0 na samom kraju pobijedili i time prošli u idući krug natjecanja.
Opet su nas u napadu nosili Mislav Plazibat i Hrvoje Jakelić, a za pohvalu je i obostrana igra Stanka Marčića.
U utakmici protiv "Zadra" definitivno smo bili favoriti s obzirom na stanje na tablici (iako su nam nedostajali bitni pojedinci, pogotovo u obrani).
Domaća momčad odlično je krenula u utakmicu i već u 7. minuti imali su prednost 6:2, a izgradili su je lakim zgoditcima iz kontre. Takvu su razliku uspješno zadržavali do 15. minute, kada je "Dragovoljac" uhvatio mali priključak smanjivši zaostatak na samo dva gola. Ipak, ponovnim greškama u napadu gostiju, domaći sastav povećava prednost i na poluvrijeme odlazi s vodstvom 17:12.
U drugom poluvremenu "Hrvatskom dragovoljcu" je trebao još jedan preokret kao protiv "Buzeta". Djelovalo je da bi se to i moglo dogoditi jer je u 38. minuti rezultat bio 20:17, ali nada nije dugo trajala. Ono što je uslijedilo je trijumf Zadrana, a potpuni potop Dugoraćana. Do 54. minute, domaći sastav nanizao je 8 pogodaka bez ijednog primljenog. Rasplet utakmice je, naravno, bio jasan i dvoboj je završio rezultatom 31:20.
Jedino pozitivno što bismo mogli izdvojiti iz ove utakmice je da su naši mladići, Toni Plazibat i Kristijan Vuković, upisali svoje prve seniorske pogotke u ligi.
U tjednu iz kojeg nismo uspjeli izvući pobjede, preostaje nam samo izvući lekciju. Nastavak lige donosi nam dvoboj protiv splitskog "RK BM 07", i u posljednjem kolu polusezone sraz s novopečenim prvoligašem "Rovinjem".