I DALJE NA VRHU

kozala hd

Kozala  - Hrvatski Dragovoljac   38:40

RUN and GUN u Rijeci, Dragovoljac pobijedio Kozalu u derbiju kola!

U Rijeci u sportskoj dvorani Dinko Lukaric, ovu nedjelju je odigran derbi 1.HRL jug između ekipa Kozale i Hrvatskog Dragovoljca. Rijetko viđena golijada pripala je ekipi Dragovoljca, te se sretni vraćaju s dva velika boda iz Rijeke. Prvo poluvrijeme obije ekipe otvaraju vrlo lošom obranom, ali velikom efikasnošću u napadu. Momčad Kozale se bolje snalazi u prvom poluvremenu, te su imali čak i do četiri gola prednosti sredinom prvog poluvremena, ali Dragovoljac do kraja prvog poluvremena uspijeva primiriti domaćina i smanjiti na 22:19. Drugo poluvrijeme se nastavlja u istom ritmu sve do zadnjih petnaestak minuta, kad Dragovoljac znatno agresivnijom obranom i razbuđenim golmanom Maleničićem izjednačava rezultat na 27:27. Šokirani domaćini nakon toga pokušavaju presingom u obrani stisnuti goste iz Dugog Rata, ali ekipa Dragovoljca pravi seriju od pet pogodaka i rješava pitanje pobjednika ove utakmice! Utakmica je završila s konačnim rezultatom od 38:40 za Hrvatski Dragovoljac, i novim bodovima za prvo mjesto 1.HRL-jug! Najbolji strijelac utakmice je bio Dino Banović s dvanaest pogodaka, a odmah iza njega su bili Mislav Plazibat s jedanaest pogodaka i Matej Jakeljić s sedam pogodaka. Kod gostiju najbolji strijelac je bio Raul Valković s devet pogodaka. Za spomenuti su i odlične partije Marka Galiota s četiri pogotka i obrambene zadaće Jure Klarića. Mora se priznati odličan ulazak u sezonu ekipe Hrvatskog Dragovljca, te trener mister 100% Frane Pleić može u miru slagati momčad za iduće kolo gdje u goste dolazi novi prvoligaš, ekipa Vodica. Zato pozivamo sve ljubitelje rukometa, da nas dođu podržati u što većem broju ovu nedjelju u 19:30, kako bi zadržali poziciju iznenađenja i lidera prvenstva. SVI NA RIBNJAK!