Memorijal Dragovoljcu!

Memorjalni turnir Hrvatski dragovoljac
Dana 15.09.2007. održan je 12. tradicionalni rukometni turnir u organizaciji RK Hrvatski dragovoljac iz Dugog rata. Ovaj memorijalni turnir se organizira svake godine uoči početka prvenstva u čast poginulim i preminulim članovima rukometnog kluba. Uoči turnira članovi kluba položili su vijence pred spomenik palima za Hrvatsku i prisustvovali svetoj misi za sve preminule članove kluba. Budući da nas je i ove godine poslužilo lijepo vrijeme turnir se održao na legendarnoj Streljani ali po prvi puta u novom ruhu tj. s novom asfaltnom podlogom, ogradama i ušminkanim zidovima. "Opening game" su odigrale ekipe Hrvatski dragovoljac i Koteks 2 Split ...

Piše: Giovanni Pleić / rkhd.hr
Slike: Ranka Čizmić,
Mladen Banović

Memorijalni turnir HRvatski dragovoljac

Uoči turnira članovi kluba položili su vijence pred spomenik palima za Hrvatsku i prisustvovali svetoj misi za sve preminule članove kluba.

"Opening game" su odigrale ekipe Hrvatski dragovoljac - Dugi rat i Koteks 2 - Split. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku su domaćini, dobrim polukontrama i kontrama uspjeli slomiti otpor mladih Splićana te ostvariti pobjedu 29:25 (14:13).

Najistaknutija na terenu su bila braća Pleić (Giovanni 6, Frane 8 golova) te rastrčana krila Vuković i Perić sa po 5 zgoditaka. Kod Splićana najefiksniji je bio Jukić sa 6 zgoditaka.

U 2. utakmici dana žestoku borbu na terenu su vodile ekipe Adriachem Kaštela te Maksimir Princ. Iako su Kaštelani vodili većim djelom utakmice, u napetoj i igrački nabrijanoj završnici niti jedna ekipa nije uspjela doći do pobjede tako da se pristupilo izvođenju sedmeraca.

Sretniji i spretniji su bili Kaštelani te se pobjedom nakon izvođenja sedmeraca plasirali u finale. Najefikasniji kod Kaštelana M.Bujas 9, a kod Zagrepčana Agrić, Madžarić i Živko sa po 5 zgoditaka. Konačan rezultat 24:23 (13:9 ; 21:21).

U utakmici za 3. mjesto ekipa Koteks Split 2 je iskoristila umor zagrebačkih Prinčeva koji su morali igrati 2 utakmice za redom, te na taj način došla do pobjede koja im je donijela 3. mjesto na memorijlnom turniru. Najefikasniji kod Splićana Ševo sa 7, a kod Maksimiraca Živko sa 8 pogodaka.

Memorijalni turnir HRvatski dragovoljacMemorijalni turnir HRvatski dragovoljac

Finale je bilo repriza prošlogodišnjeg: RK Hrvatski dragovoljac - RK Adriachem pred gotovo punim tribinama

Domaćini čvrsto i odlučno ulaze u utakmicu. Granitna obrana omogućila je dosta polukontri koje su Dragovoljci uspješno iskoristili, tako da se na odmor otišlo s velikom prednosti od +8 (19:11).

Međutim u nastavku dolazi do pada u igri dugoraćana. Kaštelani su pojačali obranu. Vratar se razbranio, prednost dragovoljca kopnila, te se u zadnju minutu ušlo s rezultatom 25:24 za domaćine.

U vrlo uzbudljivoj završnici G.I. Pleić promašuje sedmerac za konačnu pobjedu domaćina, a to Kaštelani ne uspijevaju kazniti, te šut Nejašmića u posljednjim sekundama prolazi pokraj vratnice za minimalnu pobjedu Dugoraćana. Rezultat se zaustavio na 25:24.

Konačni poredak:

1. RK Hrvatski dragovoljac
2. RK Kaštela Adriachem
3. RK Koteks Split 2
4. RK Maksimir Princ

Stručni ocjenjivački sud prikupio je glasove trenera za najboljeg igrača i golmana na turniru, te donio odluku o nosiocima trofeja.
Evo rezultata njihova vjećanja:

Najbolji igrač: Frane Pleić (RK Hrvatski dragovoljac)

Najbolji golman: Davor Hasić (RK Maksimir Princ)

Najbolji strijelac: Matko Bujas (Kaštela Adriachem) sa 16 golova.

Trofej "Mladen Martić" za najmlađeg strijelca na turniru dobio je Ivan Slišković iz RK Koteks2.

Trofej "Miro Mušac" pripao je Hrvoju Vukoviću (RK Hrvatski dragovoljac).

Trofej "Ratko Kosor" odnio je Ivan Agrić (RK Maksimir Princ).

Trofej "Boris Leksić" za Fair Play dobila je ekipa Hrvatskog dragovoljca.

Veliko HVALA svima koji su pomogli ovaj turnir, hvala svim učesnicima i našim dragim gostima i navijačima. Ako nešto nije bilo dobro, nastojat će mo to popraviti i vidimo se i sljedeće godine!

Eh, da, isprike i našim redovitim čitateljima ovih stranica koji su duže nego obično čekali na izvješće s Streljane.

Vjerne navijačice...

... zainteresirano prate razvoj događaja na terenu...

... najveći golman u ligi i najizdržljiviji gurman među trenerima ...

Glasnogovornici s tribina ...

Dobro je, dobili smo ...

Njih dvi krasotice ...

Najbolji igrač turnira... neće se valjda sad umislit pa opet kasnit s izvješćima?

Legenda koja ne spava nego samo duboko razmišlja o koeficjentima ...