RK "Hrvatski dragovoljac" - RK "Opuzen"  20:21  (7:12)
RK "Hrvatski dragovoljac" - RK "Split" 15:19  (8:8)

Mlađi kadeti
RK "Split"-RK "Hrvatski dragovoljac" 13:11  (7:7)
Kadeti
RK "Split"-RK "Hrvatski dragovoljac"  16:30  (6:18)

Subotnje prohladno jutro donijelo je 2 utakmice mlađih kadeta u 1.HMKRL u Kaštelima, dok je dan poslije na redu bilo redovno kolo županijske lige u oba uzrasta u Splitu protiv istoimenog protivnika. Na žalost, ovaj vikend je bio crni što se tiće muškog dugoratskog rukometa, seniori i mlađi kadeti su zabilježili poraze dok su samo kadeti bili jedina svijetla točka, pobijedivši Splita sa "pola gasa" visokih 14 golova prednosti...

KAŠTEL STARI, 19.11.2004.

RK "Hrvatski dragovoljac": Mladin; Tomić; Jerčić (2); Klarić (8); Perić (5); Erceg; Grgat; Bilić (4); VUković; Pavković (1); Brzović; Ćurlin;
TRENER:Krešo Glavica

RK "Opuzen": Mušan; Dujmović (4); Grossi (4); Brđelez (6); Čović (1); Curić (5); Mataga (1); Vučković; Tošić; Popović;
TRENER:Ivo Ključe

Utakmica puna preokreta bio bi sažetak svega onoga što se događalo na terenu. Gosti iz Opuzena su prvi poveli i u tim početnim trenucima igra se gol za gol, semafor svijetli 5:5 u 10.-oj minuti susreta. Tada gosti polako odmiču zahvaljujući ponajviše u tim trenucima indisponiranim i neučinkovitim vratarima "dragovoljca" Mladinu i Tomiću. Pred sam kraj poluvremena bilo je u jednom trenutku i +6 za goste no na poluvrijeme se odlazi rezultatom 7:12. U drugom poluvremenu dugoraćani se bude i počinju igrati kako znaju i mogu, a ponajviše zahvaljujući brzim kontrama Perića te rade gol razliku od 7:1 i preuzimaju vodstvo, semafor u 27. minuti svijetli nevjerovatnih 14:13 za dugoraćane. Igra je postala izjednačena ali su dugoraćani polako ali sigurno preuzimali inicijativu te je u 36. minuti semafor svijetlio 19:16 za "dragovoljac". U tim trenucima se činilo kako je utakmica rješena pogotovo što su dugoraćani imali igrača više i sedmerac. No tada ipak preokret, poput pravog Hitchkokovski režiranog trilera, Klarić promašuje sedmerac a opuzenci zabijaju 2 lagana gola pokraj uspavanog Mladina iz gotovo nemogućih pozicija te se vraćaju u igru. 2 nepotrebne brzoplete pogreške u sljedećim napadima "dragovoljaca" opuzenci su ponovno kapitalizirali te zasluženo uzeli bodove dugoraćanima ispred nosa.

RK "Hrvatski dragovoljac": Mladin; Tomić; Jerčić; Klarić (9); Perić ; Erceg (3); Grgat (2); Bilić (1); VUković; Pavković; Brzović; Ćurlin;

RK "Split": Dujetić; Palameta; Brkić (3); Bakulić (2); Štimac; Boban; Tadić (1); Slišković (3);

Jadrijević (3); Trebotić (6); Elez (1);
TRENER: Mladen Bašić

Utakmica za utakmicom bila je ipak malo previše za iovako malobrojne dugoraćane kojima su ovo prvi nastupi u ovakvom sistemu natjecanja od 2 utakmice na turniru, dok su splićani stigli sa dvije potpuno ravnopravne ekipe tako da je trener gostiju doslovce promijenio cijelu momčad za drugu njihovu utakmicu. U prvom dijelu dugoraćani su se ravnopšravno nosili ponajviše zahvaljujući kapetanu Klarići koji je davao sve od sebe i bio najbolji pojedinac u redovima dugoraćana sveukupno na ovom turniru. U drugom dijelu,što umor a što ozljede imale su za posljedicu pad koncentracije a time i pad igre dugoraćana. Splićani su bili u laganoj prednosti koju su bez problema očuvali do samog kraja. Sveukupno gledajući, pojedinci su pokazali da mogu kada hoće, dok pak drugi moraju mnogo toga promijeniti u svom pristupu prema samoj igri i ekipi za koju nastupaju.

RK "Split": Miletić (3); Štimac (1); Bronić (1); Slišković (2); Elez (1); Palameta (2); Krak; Šitum (1); Lovrić (1); bulatović (1);

RK "Hrvatski dragovoljac": Mladin; Tomić; Jerčić; Klarić (5); Tokić (6); Erceg ; Grgat; Bilić; Vuković; Pavković; Ćurlin;
TRENER: Krešo Glavica

U samo 24 sata ponovni sraz ova dva protivnika i ovog puta u drugom sastavu dugoraćana, još krnjem nego dan prije u Kaštelima ali ojačani Tokićem koji je uz, prethodnog dana iscrpljenog, Klarića bio jedina svijetla točka dugoraćana. Njih dvojica su postigli SVE pogotke (kojih ruku na srce i nije bilo previše ni s jedne ni s druge strane) što govori o neučinkovitosti dugoraćana a posebice njihovih krila Jerčića i Grgata koji jednostavno nisu željeli šutirati u 100% prilikama za šut. Uz takav pristup kada igraju pojedinci a ne ekipa onda se i ne može očekivati mnogo. Još više boli činjenica da ti momci mogu jer su pokazali to svima, a i samima sebi.

KADETI

RK "Split": Soldo; Ivanišević; Bajan (2); Lović (2); Juretić; Petrinović (2); Korjenić (2); Domazet (1); Strinić (1); Ćatipović (2); Ševo (2); Bašić (2);
TRENER: Mladen Brkić

RK "Hrvatski dragovoljac": Jerčić; Ćoko (7); Lažeta (1); Siničić (2); J. Tokić (10);  Perić (4); Katalinić; Pleić; Ðurić; Marčić (3); Vrkić (3);

Napaljeni su bili splićani na dugoraćane, osokoljeni pobjedom u kadetskoj ligi protiv oslabljenog Pipa-IPCa, no na tome je samo i ostalo. Valjda su mislili da mogu ponoviti prošlogodišnje "ćudo" no, samo su mislili..jer odmah su im dugoraćani pokazali kako stvari u stvarnosti stoje. Dugoraćani su igrali bez nekoliko ozljeđenih i bolesnih igraća, u prvom redu kapetana Pleića (Bronhija) koji je cijelu utakmicu prosjedio na klupi u nadi da će mu trener dozvoliti bar sedmerac izvesti, na tome je i ostao. Tu ulogu preuzeo je povratnik na terene Vrkić, ali samo u specijalnu svrhu izvođenja sedmeraca s obzirom na delikatnu ozljedu koja mu ne dopušta igranje te nadalje Ercegovića,  Pandže i Stipe Tokića, igrači Splita nisu ni u jednom trenutku predstavljali prijetnju dugoraćanima u ovom izmjenjenom sastavu u kojem je uz standardno izvrsne Jerčića, J. Tokića i Jerčića vrlo dobro nastupio i Marčić, odlično odmijenivši na crti, bolesnog kapetana, prije spomenutog Pleića. Dobar uvod za 3. krug 1. HKRL (2.krug se trebao odigrati u Metkoviću ali je radi nevremena otkazan za 1. mjesec)  sljedećeg vikenda u Crikvenici.