Pobjeda i poraz na turniru u Solinu

RK SOLIN - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 32:28(21:12)
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK KAŠTELA ADRIACHEM 39:35(20:19)
U Solin su 16og rujna krenuli seniori Dragovoljca na turnir na kojem je još sudjelovala ekipa Adriachema iz Kaštela. Vrijeme je bilo prilično loše što je u nekoliko navrata tijekom utakmica prouzročilo privremeno gašenje svjetala u Bilankuši  pogoršavajući vidljivost igračima i malbrojnoj publici.
Prvu su utakmicu otvorili domaćini i dugoraćani...

Solinjani kao tradicionalno neugodna ekipa i ovaj put su uspjeli iskoristiti sve slabosti dragovoljaca pa su kontrama poluvrijeme zaključili sa devet pogodaka prednosti 21:12. U svlačionici je slijedila jezikova juha koja je trgnula dugoraćane i drugo poluvrijeme je igrala jedna druga, ozbiljnija ekipa.

Ipak, za preokret rezultata nedostajalo je snage pa su domaćini rutinerski priveli utkamicu kraju sa 32:28. Veseli činjenica što smo opet dobro igrali postavljenu 3-2-1 obranu, a većinu golova smo primili iz kontre te sedmeraca (6/8).
U redovima Solinjana posebno se istaknuo Maleš (11), a najviše su pripomogli Buzov (5) i Fantić (5). Za goste su najviše zabili Stipičić (6) i  F.Pleić (5), a pridružili su se Kamber, Vuković i Ćurlin sa 4 zgoditka. Kad se doda da je Perić još zabio 3, postaje jasno da dugoraćani posjeduju ekipu koja je u stanju ugroziti protivnike sa svih pozicija.

Dugoraćani su se zatim odmarali jednu utakmicu (Solin-Adriachem), a potom izašli na teren protiv Adriachema.

Obje ekipe su bile vidno izmorene što opravdava ukupno 74 pogotka na utakmici. Borba je bila izjednačena kroz cijelu utakmicu, Adriachem je sredinom prvog poluvremena u jednom trenutku imao plus 4 (11:15) da bi poluvrijeme završilo 20:19. U drugom dijelu dragovoljci ne ispuštaju vodstvo, već ga i povećavaju na krajnjih 39:35.

Najkorisniji Dugoračanin je bio Stipičić (12) i uz njega Vuković (6), Kamber (5) i F.Pleić (4). Za goste je najviše zabio M. Bujas (10), te D. Bujas, Barić i Radnić sa 5 zgoditaka.

Spomenimo i jednu lakšu ozljedu kod dugroaćana. U drugom dijelu utakmice protiv Adriachema nakon skok šuta na parket je nezgodno pao Ivan Pleić i zaradio 3 "punta" na bradi no već je u utorak bio na treningu.

Turnir je pokazao da će dragovoljci morati poraditi  na vraćanju u obranu jer će ih u protivnom svaka ekipa iskontrirati, a golovi iz kontre su najlakše postignuti pogoci.