POBJEDA NA STARTU SEZONE

22221796 1154627081306023 1508210042660821741 n

U sportskoj dvorani Ribnjak, u Omišu, ovu nedjelju je odigran susret između domaćina Hrvatskog Dragovoljca i rukometnog kluba Dubrovnik pred više od 800 gledatelja! Dragovoljac se pod vodstvom trenera Pleića ozbiljno pripremio za ovu vrlo važnu utakmicu na startu sezone, te spremno dočekao neugodne goste koji su se znatno ojačali i imaju velike ambicije ovu sezonu. Naravno, uprava Dragovoljca nema ništa manje ambicije, pa se tako prvoj ekipi priključila dva nova/stara igrača - Dino Banović i Ante Bušić a i pokrenut je cijeli niz novih projekata. Prije početka utakmice održana je mala svečanost, te je uručeno priznanje za dugogodišnji rad u upravi Hrvatskog Dragovoljca gosp. Jošku Čizmiću. Priznanje mu je uručio predsjednik kluba Marin Šaban.

Dubrovnik je ambiciozno krenuo u utakmicu te je čak poveo s dva gola prednosti nakon nekoliko minuta, ali jaka obrana Dragovoljca ubrzo zaustavlja napade gostiju. Dragovoljac radi seriju od pet golova gostima, te čak odlazi na četiri gola razlike u prvom dijelu prvog poluvremena ali nekoliko pogrešaka i uspješna realizacija gostiju privodi kraju poluvrijeme s rezultatom 13-12 za Dragovoljac. Otvaranje drugog poluvremena je pripalo kapetanu Mislavu Plazibatu koji serijom golova u prvih deset minuta stvara opet razliku od četiri gola prednosti, ali nekoliko grešaka i u najmanju ruku sumnjivih odluka sudaca utakmicu vraća u egal, te čak gosti uspijevaju i povesti. Tada na scenu stupa Stipe Maleničić sa nekoliko sjajnih obrana i zaustavlja sve Dubrovačke napade u finišu utakmice što domaćin koristi i privodi utakmicu s konačnim rezultatom 26 -25. Dragovoljac je ostvario vrlo vrijednu pobjedu, poglavito protiv jakog protivnika na startu sezone, pred prepunom dvoranom Ribnjak i navijačima žednima novih pobjeda! Dragovoljac je fizički i tehnički dobro pripremljen, trener Pleić može biti zadovoljan, ali naravno ima još dosta prostora za napredovanje i usavršavanje igre što su i pokazale neke situacije na utakmici. Najbolji igrač utakmice je bio Mislav Plazibat s deset pogodaka, a za izdvojit je i odlična igra Mateja Jakeljića s pet pogodaka. Dragovoljac sljedeći vikend ide na gostovanje u Metković po nove bodove, a do novoga spektakla na Ribnjaku požurite po preplate kako bi osigurali svoje mjesto na tribini i tako dali podršku Našem Dragovoljcu!!!