POPILI KARLOVAČKO

hd ka

U ŠC Ribnjak, u Omišu, prošle nedjelje je odigran prvenstveni susret između domaćina, ekipe Hrvatskog Dragovoljca i rukometnog kluba Karlovac. Favorizirani gosti su stigli po bodove, jer pobjedom bi zadržali drugo mjesto u 1.HRL–jug i nastavili borbu za ulazak u Premier ligu. Na našu sreću, a njihovu žalost, Dragovoljac je imao sasvim drugačije planove, ali krenimo redom. Dragovoljac odlično otvara utakmicu, agresivnom obranom i hladnokrvnom realizacijom uspijeva kontrolirati tijek utakmice cijelo prvo poluvrijeme koje završava rezultatom 15:11 za domaćina. Klupa Karlovca i stručni stožer kao da se nisu mogli načuditi što im se događa pred 700 fanatičnih navijača u gradu Gusara, te pokušavaju rotacijama u momčadi preokrenuti rezultat. Dragovoljac drugo poluvrijeme nastavlja u istom ritmu ali, sredinom drugog poluvremena, ipak dolazi do osjetnog pada u realizaciji te Karlovac uspijeva sustići prednost Dugoraćana i izjednačiti na 21:21. Napori Karlovčana da neutraliziraju napade Dragovoljca s pokretljivijom i agresivnijom obranom su skoro urodili plodom da najbolji igrač susreta, kapetan RK HD i predsjednik KRP Dugog Rata (popularnih "pjeskara") Mislav Plazibat Keđa nije hladnokrvno realizirao čak sedam sedmeraca od njegovih jedanaest golova ukupno. Pritisak Karlovčana u zadnjim minutama je uspješno neutraliziran, prvenstveno sjajnom obranom i zalaganjem cijele momčadi koja je vodila do pobjede s konačnim rezultatom 27:25. Za pohvaliti je igru i vođenje momčadi trenerskog dvojca Galiot/F.Pleić, koja je definitivno pogurala Dragovoljac na više pozicije 1.HRL-jug i na najboljem je putu da osigura opstanak kluba u prvoligaškom natjecanju. Ovu je utakmicu dobio tim, ekipa, no ne možemo ne spomenuti doprinos Perića i Jakeljića koji su po četiri puta tresli mreže protivnika, te Marka Galiota Zelu u zahtjevnojulozi igrača/trenera i lidera na terenu koji je u uspjeh tima utkao i tri zgoditka. Atmosfera u omiškoj novoj sportskoj dvorani na Ribnjaku je bila sjajna, preko 700 fanatičnih navijača zdušno je bodrilo dugoratsku ekipu, te su uglas pjevali i himnu Dragovoljca – "Crnu Oluju". Željno očekujemo još ovakvih pobjeda i uspjeha naših rukometaša. Neka niz uspjeha što dulje potraje! Bravo momci!

Piše: Stipe Tokić / RKHD.hr