Porozna obrana i neraspoložen napad

Split, ŠC „Gripe“, 04.05.2008.
2-HRL-jug,21-kolo.
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – RK SOLIN 24:36(9:19)
Nakon neloše utakmice kod Zadra, dragovoljci pokušavaju naći rješenje za Solin. Mladi dugoraćani, već navikli na izostanke starijih suigrača, suočavaju se sa velikim protivnikom. I baš ide onako kako se i očekivalo. U početku se ipak držimo na nogama, ali u nastavku padamo. Pred kraj poluvremena solinjani rade serije od 5:0 i potapaju dragovoljce. Solinska ekipa je većinu golova dala preko pivota što ukazuje na neefikasnost domaće obrane. Puno grešaka, loša realizacija i solinjani na kraju 1. poluvremena idu sa +10 razlike...

Utakmicu je trebalo samo odigrati. Možda se moglo nešto spasit, ali protivnici su jači i fizički i psihički. 2. poluvrijeme?! Pa isto kao i prvo. Protivnik nema milosti i sad u potpunosti ruši dugoraćansku obranu kao i napad. Najefikasniji kod dragovoljaca bili su Frane Pleić i Marko Perić, a kod Solina Zoran Buzov, Stipe Maleš, Tihomir Mustapić i Bruno Bosnić.