SPLIT NA POGON METKOVĆANA DO POBJEDE U DALMATINSKOM DERBIJU

hd spl00

Ovaj vikend je  odigran rukometni derbi između dvije najbolje ekipe u Dalmaciji, ekipa RK Splita i Hrvatskog Dragovoljca, što je ujedno bio i direktan okršaj za drugu poziciju 1.HRL jug i hvatanje priključka za vodećim Rudarom! Splićani su se odlično pripremili za utakmicu, fenomenalni Bosančić na golu domaćina i sjajna igra u napadu, trasirala je pobjedu domaćina. Nažalost, da ne bude sve idealno pobrinuo se sudački par iz Metkovića, Glavinić i Veraja, koji su svojim odlukama teško oštetili Dragovoljac što je utakmicu usmjerilo od samoga početka na jedan vrlo ružan  nesportski način. Ali krenimo redom, utakmica je krenula u visokom ritmu s čvrsto posloženim obranama obije ekipe, ali jednom velikom razlikom na golu Splita. Naime vratar Splita, Bosančić je skupio čak 16 obrana, i skidao odlične šuteve Dragovoljca sa svih pozicija, dok njegove kolege na vratima Dragovoljca su cijelu utakmicu skupili tek pet obrana. Vratari Dragovoljca nisu bili raspoloženi i utakmica protiv ovakvoga protivnika se ne može pobijediti bez pomoći sa gola. Ali ipak uz sve nevolje s upitnim kriterijima suđenja i manjkom raspoloženih vratara, poluvrijeme završava povoljnim rezultatom za Dragovoljac s samo dva gola minusa 17-15 za Split. Na početku drugog poluvremena Split nastavlja puniti mrežu Dragovoljca, a gosti se bore s agresivnom obranom domaćina i odličnim obranama vratara Splita. Banović I Plazibat su vukli ekipu cijelo drugo poluvrijeme svojim pogodcima, ali  raspucani Split se sredinom drugog poluvremena rezultatski odvojio i nije dopustio Dragovoljcu da im ugrozi pobjedu. Utakmica je završila konačnim rezultatom 40:32 za Splićane, kojima je zasluženo pripao derbi. Najbolji igrač utakmice je bio vratar Splita Bosančić, a najbolji strijelac utakmice je bio Mislav Plazibat s jedanaest pogodaka. Za spomenut je i deset pogodaka Dina Banovića koji je odradio odlično drugo poluvrijeme. Nažalost nakon utakmice dogodile su se ružne scene pri izlasku sudaca s terena, gdje su fizički napali gostujućeg navijača Dragovoljca koji  im je prigovorio na račun sramotnog suđenja ovako važne utakmice. Nakon toga, usljedila je potjera po svlačionicama male dvorane, a najpribraniji su bili trener Pleić i Marko Maleničić koji su smirili situaciju i zaštitili sudački par od ljutih navijača.

Za pohvaliti je velik odaziv navijača Dragovoljca, koji je uživao domaćinsku atmosferu na gostujućem terenu Splita, te su  ispunili cijele tribine male dvorane na Gripama. To su dobro predvidili iz uprave RK Splita pa su prvi put ove godine i ulaz naplaćivali. Također uprava Splita nije dozvolila medijsku najavu utakmice s igračima oba kluba što bi sigurno privuklo još više gledatelja i općenito informiralo javnost o derbiju najboljih ekipa Dalmacije.

Dragovoljac se s dva poraza u devet susret nalazi na trećem mjestu s tri boda zaostatka iza vodećeg Rudara, te definitivno još ima prostora za povratak na vrh tablice. Naravno, to će bit sad malo teže ali ne sumnjamo u igrače Dragovoljca koji će se što se nastavit borit do kraja sezone!