Trening u Sinju

RK Kamičak (iz arhive)Sinj, Sportska dvorana "Sinj", 22.02.2007.g.
RK KAMIČAK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  32:34(17:15)
Prijateljska utakmica u četvrtak navečer došla je kao naručena za ekipu Dragovoljca. Cijeli taj dan kiša je lila, pa je "Streljana" bila neupotrebljiva te večeri. Još kada se doda k tome i da je sloj asfalta na njoj već odavno potrošen, može se zaključiti da bi trening kod kuće, u takvim (vaterpolskim) uvjetima, na otvorenom bio i jako opasan za, još uvijek, nepokolebljive Dragovoljce. Stoga, velika hvala ekipi Kamička što nas je pozvala k sebi u goste, makar je to značilo sat vožnje i kasni povratak kući. Isplatilo se u svakom slučaju i pogledu!...

Početak utakmice bio je manje - više očekivan i predvidljiv. Puno bobre i želje kod starih rivala te izjednačen rezultat cijelo to vrijeme. Prvu, nekakvu prednost stvorili su domaćini tek tamo u 23. minuti susreta kad je semafor pokazivao rezultat 14:12. Malu, ali slatku prednost održali su momci iz Sinja i do kraja prvog poluvremena, pa se na zasluženi odmor otišlo rezultatom 17:15.

Već na samom početku drugog poluvremena dostigli su Dragovoljci svoje protivnike i utakmicu ponovno vratili u egal. Nakon toga se igralo uglavnom gol za gol i nijedna od dviju ekipa nije uspijevala stvoriti opipljiviju prednost. Iako su u 52. minuti imali igrača više i dva gola prednosti - 30:28, Sinjani nisu uspijeli privesti utakmicu kraju povoljnim rezultatom u svoju korist. Dugoračani su zbili svoje redove, zaigrali čvršću obranu, a i golman Dudaš je baš tada odlučio probraniti, te su serijom 2:6 okrenuli rezultat i završili utakmicu skorom 32:34.

Nakon ovakve utakmice i usprkos relativno dugom putu kući, Dragovoljci nisu bili preumorni i za našaliti se. Stoga za kraj ovog mog (zlo)djela donosim vam zaključak Hrvoja Vukovića: "Kad sam ja u 53. minuti doša na vanjskoga, jeste li vidili koji preokret?! Pobjedu sam vam donija!" Strašni Hrvoje! He, he, he.....