U rovovskoj bitci ispustili pobjedu u Karlovcu

RK KARLOVAC - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 29:27 (16:15).

Rukometaši Karlovca u utakmici 7. kola Prve hrvatske lige Jug pobijedili su momčad Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata rezultatom 29:27. Znalo se već uoči dvoboja da će Karlovčani morati dati sve od sebe da bi došli do bodova jer ostali su bez nekoliko važnih igrača, pa trenerica Rašić na raspolaganju nije imala niti jednog zdravog kružnog napadača. U rovovskoj bitci s fizički jakim suparnikom iz Dugog Rata, mladi su Karlovčani ipak na koncu izborili pobjedu i izuzetno važna dva boda.
U 12. minuti Karlovac je poveo 7:4, ali onda su zaredala isključenja, neka i vrlo diskutabilna, pa su Dragovoljci u 20. minuti poravnali na 10:10, a minutu kasnije došli i do prednosti (11:10). Usljedilo je novo vodstvo domaćih, ali uzvratili su istom mjerom Dugoraćani i ponovo došli do +1 (13:12). Domaćin u 28. minuti vodi 15:13, a gosti još jednom poravnavaju, da bu u zadnjoj minuti s minimalnom prednošću (16:15) otišli na odmor.
S nova dva gola na početku nastavka domaći dolaze do 18:15 i onda promašuju tri napada za +4. U 36. minuti ostaju bez igrača koji je zaradio treće isključenje, ali minutu kasnije golom ipak dolaze do 19:15. Promašili su tada domaćini par napada i uporni Dragovoljci se primiču na 19:18. Igralo se gol za gol i utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu...
U 58. minuti je 27:24, činilo se da je pobjeda Karlovcu osigurana. Međutim, novo isključenje i domaći su do kraja utakmice ostali s igračem manje. U 59. minuti Makarun zabija za 28:25, Dragovolji smanjuju, a onda Mrljak ne koristi čistu priliku za osiguranje pobjede i iz kontranapada zabijaju za 28:27. Trenerica Rašić 27 sekundi prije kraja zove minutu odmora, nakon koje gosti kreću u presing, ali Janjanin zabija za 29:27 i rješava utakmicu.

Zapisnik možete pogledati OVDJE.

SOLIN II - HD II 26:26 (10:12)

Dvije neporažene ekipe treće lige odigrali su mini derbi te i nakon ovog kola ostale na diobi 1. mjesta. Dragovoljci su izgubili bod jer su nekoliko minuta prije kraja imali prednost 22:25 ali uporni Solinjani izjednačavaju pogotkom iz sedmerca u zadnjim sekundama utakmice.