RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK KORČULA 25:17 (13:7)
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK DUBROVNIK 27:24 (12:9)

Četiri boda kao zlato bila bi vrijedna za "mlađe" u nastavku 1.HMKRL-jug, no na njih su računali i "gospari" kako protiv Adriachema tako i protiv "dragovoljaca"..malo ipak prevelik zalogaj za njih..u svoj toj priči jedino Korčula nije imala pravo glasa..bilo je uzbudljivo i napeto, ali...

Mladin; L.Pleić; Rakuljić (2); Grgat; Pleić (2); Tokić (4);  Raos (1); Perić (1); Jerčić (6); Erceg (2); Brzović (4); Budić (2); Čurlin; Nazor (1);
Trener: Krešo Glavica

RK "Korčula"
Šeparović; Poša (2); Sansović (2); Arkulin (5); Petrović (4); Živkušić; Jeričević (3); Kosović (2); Curać; Čenan (1); Cebalo; Botica; Žuvela;
Trener:Marko Mujan

Veliki broj igrača kod "mlađih" koji su se upisali u listu strijelaca govori o kvaliteti protivničke ekipe iz Korčule koja je ipak samo autsajder u ovom natjecanju za ulazak u 1.HKRL. Tako je i sama utakmica protekla u apsolutnoj nadmoći i dominaciji dugoraćana koji nisu dopustili niti jednog trenutka da situacije izmakne kontroli te sigurno priveli utakmicu kraju.

Mladin; Tomić; Rakuljić (1); Grgat (2); Pleić (7); Tokić (4);  Raos (2); Perić (5); Jerčić (5); Erceg; Brzović (1); Budić; Čurlin; Nazor;

RK "Dubrovnik"
Matijević; Lončarica (8); Bašić (4); Pendo (2); Končić; Gabelić (3); Žitnik (1); Šćapec (1); Beričević; Cvjetković (3); Gobović; Kalina (2);
Trener: Sven Krile

Osokoljeni prošlogodišnjom pobjedom na "domaćem" terenu u Metkoviću, "gospari" su već upisali nova 2 boda protiv "mlađih". No, učinili su grešku u koracima i prije same utakmice podcijenivši "mlađe" koji su napaljeno i motivirano ušli u utakmicu.

"Gospari" su se pokazali kao nezgodan i vrlo jak protivnik ali dugoračani su predvođeni Franom Pleićem kontrolirali tijek prvog poluvremena u svoju korist. Iako se većinom prvog dijela igralo gol za gol u samom finišu poluvremena dugoračani stiskaju te odlaze sa lijepih +3 na odmor. Sabrano, mirno i koncentrirano ušli su u drugi dio te poveli sa 14:10 kada "klupa" dubrovčana pokušava izvršiti pritisak na suce uvidjevši da bi utakmica mogla biti izgubljena za njih te bi ih na taj način gubitak 2 vrlo važna boda kilometrima udaljio od same završnice na koju "puca" nekoliko ekipa (prva 3. mjesta vode u završnicu). No suci i nadzornik ne padaju na takve provokacije već kažnjavaju trenera Dubrovnika Svena Krilu opomenom na što on nastavlja sa vrijeđanjem i prijetnjama. Njemu se u tome priključuje i sl. predstavnik Milko Pantović koji dobiva crveni karton. Vrlo ružno ponašanje trenera i sl.predstavnika gostiju nije utjecalo na samu ekipu koji su došli odigrati utakmicu najbolje što mogu. No, unatoć tome, trener ih povlači sa terena u nadi da skroz isprovocira suce i okrene vodu na svoj mlin.

Nakon 5 minuta stanke ekipa se vraća na teren a treneru Krili je dodijeljen crveni karton zbog nesportskog ponašanja. Sve u svemu, nepotrebno divljačko ponašanje od strane gostiju jer je ekipa Dubrovnika unatoč svemu, odigrala vrlo solidnu utakmicu u kojoj je pobijedila, ovaj put, bolja i pribranija ekipa.