VELIKIH +10 PROTIV KOZALE

Uvjerljivom pobjedom na Ribnjaku, u nedjelju smo upisali nova dva boda. Bilo je to uzvraćanje istom mjerom, jer je riječka momčad na svom terenu slavila jednakom razlikom od 10 pogodaka.

Na početku su domaćini kompaktnom obranom stvarali prednost, ali se ona počela topiti zbog isključenja i tehničkih pogreški u napadu koje je Kozala kaznila lakim pogotcima iz kontre. Pred sam kraj poluvremena, Dragovoljac je povezao nekoliko dobrih obrana i odlijepio se na +2 za predah.
U nastavku, svakom je minutom bilo sve izglednije da će Hrvatski dragovoljac proslaviti novu domaću pobjedu. Serijom od 5 pogodaka, u 40. minuti bilo je 20:14. Kozala se u 45. uspjela primaknuti na -4, ali dalje od toga nisu mogli. Nastavak dobre igre u obrani i bolja realizacija u napadu Dragovoljca iskazali su se na rezultatu, a on je u konačnici bio 36:26.
Najbolji strijelci: Mislav Plazibat - 7 (5 sedmeraca), Hrvoje Jakelić - 6, Ferdo Mikulić, Filip Pranjić i Josip Zebić - 5.