ZAPOČELA 1. HRVATSKA KADETSKA RUKOMETNA LIGA

IVANEC, 31.10.2004.
1. krug 1. Hrvatske kadetske rukometne lige

Kadeti RK HD odigrali prvo kolo prve državne lige ...Gostovanjem u Ivanecu dugoraćani su otvorili novu stranicu povijesti rukometa u Dugom Ratu, zaigravši po prvi puta od kad je kluba u državnoj 1. ligi, najvišem mogućem rangu natjecanja u njihovom uzrastu. Nakon cjelonoćne vožnje u autobusu, iscrpljeni i nenaspavani dugoraćani su hrabro ušli u sraz sa favoriziranim Zagrebom te su i rezultatski bili podjednaki sve do 35. minute kada se igra gostiju, s obzirom na navedene uvjete, počela raspadati. Izgubilo se rezultatom 33:22. U sljedećem susretu protiv domaćina Ekol-Ivančice, svi igrači su bili maksimalno skoncentrirani i "napaljeni" te odlučni da kući odnesu prve bodove na samom startu lige što bi mnogo značilo za podizanje morala te nastavak dobrih igara na koje smo od mladih "dragovoljaca" navikli. I uspjeli su. Pobjedili su Ekol-Ivančicu rezultatom 35:25. Više pročitajte u nastavku izvješća Kreše Glavice ...

REZULTATI:

RK "Zagreb"-RK "Hrvatski dragovoljac"  33:22  (13:12)

RK "Zagreb": Dobrić; Nenavić; Babić (3); Štrlek (5); Anđelović (3); Vuleta (7); Mraković (1); Mladić (2); Gotovac (1); Tarabochia (3); Boričić (2); Brezak (2); Njirić (4);
TRENER: Darko Granater

RK "Hrvatski dragovoljac": Jerčić; S. Tokić; Ćoko (3); Lažeta (2); Siničić (1); J. Tokić (8);  Perić (5); Katalinić; Pleić (3); Ðurić; Marčić; Pandža;
TRENER:Krešo Glavica

RK "Hrvatski dragovoljac"-RK "Ekol-Ivančica" 35:25  (19:15)

RK "Hrvatski dragovoljac": Jerčić; S. Tokić; Ćoko (8); Lažeta (3); Siničić (1); J. Tokić (7);  Perić (7); Katalinić (3); Pleić (6); Ðurić; Marčić; Pandža;

RK "Ekol-Ivančica": Grd; Peček; Gotal; Hlevnjak (4); Geček; Bregović (1); Jakopović (2); Levanić (4); Županić (1); Strmečki (1); Huđ; Kutnjak (1); Peček (11); Putarek;
TRENER: Dino Poje

Napokon je počelo. Startao je novi dvogodišnji ciklus 1. Hrvatske kadetske rukometne lige, prestižno natjecanje koje, već smo 1000 puta naglasili ali opet ćemo pa nek se zna, igraju 24 najbolje ekipe u cijeloj Hrvatskoj među kojima sasvim zasluženo ima mjesta i za RK "Hrvatski dragovoljac" iz našeg malog Dugog Rata. Natjecanje koje je iznjedrilo jednog Blaža Lackovića, Tonćija Valčića, Ivana Vukasa te brojne druge sada već prvoligaške igrače, među kojima će, nadamo se, biti mjesta i za neke od naših "dugoraćana".
1. krug donio je gostovanje u Ivanec te odmah na samom startu sraz sa jakim Zagrebom te isto tako prvoligašem, domaćinom, Ekol-Ivančicom. Nakon cjelonoćne vožnje u autobusu, iscrpljeni i nenaspavani (jer nema zainteresiranih sponzora da osiguraju ovim vrijednim momcima, koji promoviraju Dugi Rat po cijeloj Hrvatskoj, najnormalnije uvjete za odigravanje utakmica a u ovom slučaju to bi bilo noćenje uoći utakmice) dugoraćani su hrabro ušli u sraz sa favoriziranim Zagrebom te su i rezultatski bili podjednaki sve do 35. minute kada se igra gostiju, s obzirom na navedene uvjete, počela raspadati ali i zbog, jasno, duže klupe zagrepćana koji nisu pokazali ekstra kvalitetu nad "malim" dugoraćanima. Zbog toga krajnji rezultat i nije realno mjerilo snage i kvalitete jer je trener gostiju u nastavku dao šansu i pričuvama koje su se hrabro nosile sa jačim protivnikom, pokušavši na taj način maksimalno odmoriti udarne snage "dragovoljca" za sljedeći ogled.
U sljedećem susretu protiv domačina Ekol-Ivančice, svi igrači su bili maksimalno skoncentrirani i "napaljeni" te odlučni da kući odnesu prve bodove na samom startu lige što bi mnogo značilo za podizanje morala te nastavak dobrih igara na koje smo od mladih "dragovoljaca" navikli. Počelo je izjednačeno no gosti iz Dugog Rata u 5. minuti ubrzavaju sa nekoliko obrana iz kojih je slijedio ubojiti kontra napad i rezultat je polako išao na mlin dugoraćana. Poučeni greškama iz prve utakmice smireno i rutinirano na odmor se otišlo sa +4. Drugi dio ponudio je priču iz prvog dijela ali u još boljem izdanju dugoraćana koji su pokazali da su ipak kvalitetnija momčad od prvoligaša iz Ivaneca. Za naglasiti je da je u redovima dugoraćana u obje utakmice najbolji pojedinac bio vratar, Ivan Jerčić koji je u prvoj utakmici protiv Zagreba skupio 19 obrana te u drugoj 21 obranu te na taj način demantirao sve one koji su bili skeptični prema njemu te istovremeno u potpunosti opravdao povjerenje trenera. Svoju minutažu su dobile i pričuve tako da su svi imali priliku osjetiti "gušt" igranja u 1. HKRL bez obzira na gotovo katastrofalne uvjete odigravanja, čemu u prilog ide činjenica da se od 24 sata na putu provelo 18 sati,2 sata u igranju te samo 4 sata odmora. Koliki je to gušt a koliko odricanje, ocjenite sami, no istina je jedna. Bez obzira na to što ama baš nitko nema sluha da im pomogne, ovi mladići će i dalje nastaviti pronositi dobar glas kroz cijelu Hrvatsku, pa neka se čuje!